KEZDŐLAP : Betiltották az AMD egyes reklámjait Hollandiában |
Betiltották az AMD egyes reklámjait Hollandiában
sghírmagazin 2005.01.01. 12:58
A holland reklámszabályozó hivatal hirdetéseinek korlátozására szólította fel a processzorgyártót, mivel véleményük szerint az új chipek vírusellenes védelmét kihangsúlyozó reklámok félrevezethetik a vásárlókat.
Az indoklás szerint a különböző holland rádióállomások által sugárzott reklámok - a valódi helyzetnek ellentmondva - önálló vírusirtóként tüntetik fel az AMD Enhanced Virus Protection (EVP) nevű hardveres eljárását, amely az új processzorokban megakadályozhatja egyes féregvírusok tevékenységét. Az Enhanced Virus Protection nem más, mint az Athlon 64, az Opteron, és egyes Sempron processzorokban engedélyezett hardveres védelem, amely a Windows XP második javítócsomagjának megléte esetén képes megakadályozni, hogy egyes féregvírusok buffer túlcsordulást idézzenek elő, és ily módon próbáljanak meg továbbterjeszkedni. A hardveres védelem az Intel Itanium, Itanium 2 és egyes Pentium 4 processzorokban is megtalálható.
Az AMD betiltott reklámja A Tweakers.net weboldalán megjelent információk szerint a szabályozó hivatal félrevezetőnek találta a processzorgyártó által fizetett reklámokat, és kihangsúlyozta, hogy a hardveres védelemhez feltétlenül szükséges a Windows XP második javítócsomagjának telepítése, és ez a megoldás - a reklámban elhangzottakkal ellentétben - csak bizonyos féregvírusokkal szemben eredményes, így nem helyettesíthet egy komplex vírusirtó alkalmazást. A hivatal kizárólag a rádióban elhangzott reklámok ellen emelt kifogást, és nem véleményezte az AMD egyéb, internetes, televíziós, és a nyomtatott sajtóban megjelenő reklámjait.
A Windows biztonsági hibaüzenete A processzorgyártó weboldalán közzétett információk ellen nem emeltek kifogást, hiszen ott a vállalat kihangsúlyozza, hogy az EVP kifejezetten az MSBlaster és Slammer féregvírusokhoz hasonló kártevők ellen készült, és a beépített védelmet kizárólag a második javítócsomag telepítése után vehetjük igénybe. Az AMD egyelőre nem kommentálta a hivatal döntését.
|